Типи матраців для ліжка
За останні десятиліття розробники і виробники створили безліч різновидів матраців, які різняться формою, функціональністю, матеріалами-наповнювачами.
В наш час ортопедичні матраци Київ може розділити всього на дві групи:
- Пружинні матраци
- Безпружинні матраци
Пружинні матраци
Пружинні ортопедичні матраци як основний елемент (наповнювач) мають пружини зі сталі з нульовою залишковою деформацією і високою пружністю. Зазвичай вони мають 4-6 витків і діаметр 20-60 мм.
Пружинні матраци - найпоширеніший тип матраців не тільки в Росії, а й у всьому світі.
У свою чергу, в цих матрацах може бути:
Залежний пружинний блок
Незалежний пружинний блок
У матрацах із залежним пружинним блоком окремі пружини скріплені одна з одною за допомогою спеціального дроту. При цьому стиснення однієї пружини призводить до стиснення сусідніх пружин. До таких матраців належать матраци з пружинним блоком "Боннель".
А в незалежних блоках кожна пружина укладена в окремий чохол і ніяк не пов'язана з сусідніми пружинами. Поверх таких пружинних блоків укладається кілька шарів устильних матеріалів. Детальнішу класифікацію пружинних матраців із незалежним пружинним блоком визначають за кількістю пружин, що припадають на один квадратний метр матраца, і конструкцією пружин.
Незалежний пружинний блок буває різних видів, які різняться кількістю і розміром пружин, а також іншими характеристиками:
TFK (~250 пружин/м2, ~500 пружин на одне спальне місце, діаметр пружин 60 мм)
Мультипакет (~500 пружин/м2, ~1000 пружин на спальне місце, діаметр 40 мм)
Мікропакет (~1000 пружин/м2, ~2000 пружин на одне місце, діаметр 20 мм)
Твінпакет
Багатозональний пружинний блок
"Твінпакет" і пружинний блок з різними зонами жорсткості - найсучасніші та найунікальніші пружинні блоки на сьогоднішній день.
У блоці Твінпакет кожна пружина має конструкцію "пружина в пружині", причому внутрішня з них коротша. Таким чином, за слабкого тиску на матрац діють тільки великі пружини, а в разі збільшення навантаження в роботу включаються пружини меншого розміру. Завдяки цьому досягається максимальний ортопедичний ефект і комфорт.
Чим цікавий багатозональний пружинний блок, він же пружинний блок з різними зонами жорсткості? Жорсткість пружин у різних зонах матраца різниться, і таких зон може бути 5-7. Вони чергуються поперечно, наприклад "м'яка - середньої жорсткості - м'яка...". Такий матрац враховує нюанси будови людського тіла. Вирівнюючи хребет сплячої людини, він допомагає більше розвантажити ті частини тіла, які особливо цього потребують.
Безпружинні матраци
Матраци безпружинного типу на сайті matrasin.kiev.ua інтернет магазину "Матрасін" класифікуються за основним матеріалом-наповнювачем. Наприклад, серед безпружинних матраців:
Латексні (як ортопедичний блок використовують мат із натурального або штучного латексу)
Кокосові (в якості устилочного матеріалу використовується кокосова койра)
Зі штучних матеріалів (пінополіуретан, меморі тощо).
Зі змішаних матеріалів (у таких матрацах допускається одночасне застосування штучних і натуральних матеріалів)
Водяні
Повітряні (надувні)
І зовсім окремо стоять масажні та медичні матраци. Перші надають масажну дію і не призначені для регулярного сну. А медичні частіше трапляються в лікувальних установах, ніж у домашніх умовах, оскільки використовують їх для запобігання пролежням і як допоміжний засіб під час лікування деяких хвороб.